Jdi na obsah Jdi na menu
 

Buďte pozdraveni vážení sportovní kolegové!

      Dne 2.1.2009 byl neoficiálně založen KLUB PŘÍZNIVCŮ DLOUHÝCH TRATÍ PŘES NOC.  Doufám, že mnohé z Vás si tento KLUB získá , a že budete stejně jako já nadšeni z možnosti se realizovat na skutečně dlouhých tratích. Hlavní myšlenka je umožnit účast všem chovatelům, kteří se zajímají o dlouhé tratě ,a pro které není DLOUHÁ TRAŤ jen nutné zlo v závodním plánu.

Zásadní body, které jsou pro nás jasné a neměnné jsou především tyto:
  1. Všechny tratě seriálu zásadně vypouštět tak, aby nedošlo v žádném případě k dolétnutí holubů první den.
  2. Jsme odhodlaní vydržet a vytvořit tradici a neměnit tratě, časy, mistrovství a názory rok co rok.
       Dnešní podoba závodů na DT, jak je známe ze závodních plánů s ranním vypouštěním, je krajně nevyzpytatelná. Chovatel mající holuby na DT je při rychlých závodech na cca 600-800 km s ranními starty často zklamán, když vidí, jak středotraťoví holubi excelují (vede to k opouštění chovu holubů selektovaných pro DT) a to naopak svádí nasazovat na tyto tratě holuby „rychlé“, kteří při těžším vývoji závodu výsledkově zklamou, nebo se dokonce ztratí. A pak samozřejmě vzniká jistá nevole a chuť od DT upouštět nebo na ně minimálně nadávat a znevažovat je. Na závod přes noc s pěknou porcí kilometrů, myslím, málokoho napadne jít s holuby jinými než se skutečnými dálkaři.
      Samozřejmě, že účastnit se takových závodů nemůžeme nutit celé oblasti a ani to není naším cílem. Je na každém se rozhodnout, má-li pro něj smysl se zúčastnit a případně se stát „KRÁLEM DLOUHÝCH TRATÍ PŘES NOC“. Pro mnohé z nás to bude běh na dlouhou trať, nakolik nevlastníme holuby schopné tyto tratě opakovaně absolvovat, ale věřím, že to může být výzva rozchovat dálkaře, kdy bude jisté jejich uplatnění.
     Vám, kteří jste shledali tento projekt zajímavým, předem děkuji za podporu, účast a případnou propagaci. Vám co máte na věci jiný názor a nebudete se aktivně účastnit, přeji hodně úspěchů ve svých oblastech a alespoň nám zachovejte přízeň.
                                                                             Josef Bastl - zakládající člen